Pan Bóg może nas uzdrowić, a pomocą w modlitwie o ulgę w cierpieniu są potężni orędownicy. Tacy, jak św. ojciec Pio. Poznaj modlitwę o uzdrowienie ułożona przez świętego kapucyna. Pozwoli ci ona zyskać wielkiego pomocnika w walce z chorobą.

Modlitwa za chorych to nie tylko powinność każdego chrześcijanina, ale również ważne zobowiązanie wobec naszych bliskich, którzy cierpią. Zdrowie to fundament życia każdego człowieka. Kiedy zmagamy się z chorobami, nierzadko słabniemy psychicznie, stajemy się nie zdolni do wypełnienia naszych powinności. W dodatku towarzyszy temu ból i bardzo dotkliwe przypadłości.

POZNAJ ŚWIADECTWO DUCHOWEJ CÓRKI ŚW. OJCA PIO!

Pan Bóg może – jeśli to zgodne z Jego wolą – uwolnić nas lub naszych bliskich od cierpienia, tak fizycznego jak duchowego. Ważna jest tutaj żarliwa modlitwa oraz prośba o wsparcie do potężnych orędowników.

Jednym z najpotężniejszych orędowników w takich sytuacjach jest z pewnością św. ojciec Pio. Ten niezwykły zakonnik wielokrotnie wypraszał cuda uzdrowienia. Ułożył także niezwykłą modlitwę o uzdrowienie. Zanim jednak ją poznasz, przeczytaj świadectwa wstawienniczej potęgi świętego z Pietrelciny.

Uzdrowienie niewidomej

Jedna z niezwykłych historii uzdrowień za sprawą św. ojca Pio dotyczyła zdiagnozowanej gruźlicy. To był rok 1926 i pewne kobieta imieniem Maria leczyła się na tę bardzo poważną i śmiertelną wówczas chorobę.

Walczyła z wysoką gorączką i miała obfite krwotoki. Ojciec Marii oraz jej matka zabrali ją do San Giovanni Rotondo do ojca Pio. Gdy tylko ją zobaczył, położył dłonie na jej ramionach i pomodlił się cicho. Po powrocie Maria całkowicie wyzdrowiała. Żyła aż do 1990 roku, sześćdziesiąt cztery lata od pierwszej diagnozy.

KLIKNIJ TUTAJ I POZNAJ MYŚLI ORAZ MODLITWY ŚW. OJCA PIO!

Inna historia o zdolnościach ojca Pio, którą często przytaczali jego przyjaciele, dotyczyła młodej dziewczyny Gemmy di Giorgio. W 1933 roku urodziła się niewidoma, bez źrenic w oczach. Za radą siostry zakonnej babcia zabrała ją do ojca Pio. Dziewczyna miała wtedy siedem lat.

Podczas tej wizyty Gemma poszła się wyspowiadać u ojca Pio. Pobłogosławił ją i wykonał znak krzyża nad jej oczami. Gemma dostąpiła niewiarygodnej łaski – zaczęła normalnie widzieć, mimo że nie miała źrenic.

O jeszcze innym uzdrowieniu za sprawą ojca Pio, w 1950 roku, opowiadano bardzo wiele. Było o niej głośno także z powodu towarzyszącemu temu cudowi nawrócenia. Sprawa dotyczyła chłopca, który był niemy od urodzenia. Miał zaledwie osiem lat, a liczni lekarze nie dawali rodzicom żadnej nadziei. Matka chłopca chciała zabrać go do San Giovanni Rotondo i zobaczyć się z ojcem Pio, ale jej mąż odmówił. Po długich naleganiach ojciec chłopca, który był niewierzący, ustąpił. Postawił jednak warunek, że nie wejdzie do kościoła, kiedy jego żona i syn pójdą się spotkać z ojcem Pio.


Kiedy przyjechali do klasztoru kapucynów, mama z synem weszli do kościoła, a on czekał na placu pod drzewem. Ojciec Pio słuchał spowiedzi i po pewnym czasie przywołał chłopca do siebie. Chłopak podszedł bliżej, a ojciec Pio powiedział mu: „Wyjdź na zewnątrz i zawołaj tatę”. Chłopiec natychmiast poszedł i po raz pierwszy przemówił słowami: „Tato, ojciec Pio kazał mi cię zawołać do środka”.


Modlitwa św. ojca Pio o uzdrowienie

Ojcze Niebieski, dziękuję Ci za to, że mnie kochasz. Dziękuję Ci za zesłanie Twojego Syna, Pana naszego Jezusa Chrystusa na świat, aby mnie zbawił i uwolnił. Ufam w Twą moc i łaskę, która wspiera i leczy mnie. Kochający Ojcze, dotknij mnie teraz swoimi uzdrawiającymi dłońmi, bo wierzę, że jest Twoją wolą abym był zdrowy na ciele, umyśle, duszy i duchu.

Okryj mnie najszlachetniejszą krwią Twojego Syna, naszego Pana Jezusa Chrystusa od czubka mej głowy do podeszwy mych stóp. Wyrzuć to, czego nie powinno być we mnie. Wylecz niezdrowe i nieprawidłowe komórki. Otwórz zablokowane tętnice i żyły oraz odbuduj i dopełnij wszelkie uszkodzenia. Usuń wszystkie stany zapalne i przemyj infekcje mocą najdroższej krwi Jezusa. Niech ogień Twej uzdrawiającej miłości przejdzie przez całe moje ciało w celu uzdrowienia tak, aby funkcjonowało ono w sposób w jaki Ty je stworzyłeś. Dotknij też mego umysłu i moich emocji, nawet najgłębszych zakamarków mojego serca.

Napełnij mnie swoją obecnością, miłością, radością oraz pokojem i przyciągaj jeszcze bliżej do siebie w każdym momencie mojego życia. Ojcze, napełnij mnie Swoim Duchem Świętym i upoważnij do czynienia wszystkiego co się da, aby moje życie przynosiło chwałę i cześć Twemu świętemu imieniu. Proszę Cię o to w imię Pana Jezusa Chrystusa. Amen.

OJCIEC PIO I DUSZE CZYŚĆCOWE? ZOBACZ WIĘCEJ!

Ojciec Pio i dusze czyśćcowe