W uroczystość Objawienia Pańskiego, nazywanego popularnie Świętem Trzech Króli, warto przeczytać słowa refleksji ks. Piotra Pawlukiewicza. To fragment z jego niepublikowanych zapisków, które znajdziesz w książce „Dbaj o dziś”. 

Wiem, że masz wiele spraw na głowie, że wiele ci potrzeba. Potrzebujesz pieniędzy, mieszkania, lekarza specjalisty, znajomego w ministerstwie... Ale wiesz, czego jeszcze ci potrzeba? Boga-człowieka. Narodzonego Jezusa i Jego pokoju.

Biegasz, gonisz, krzyczysz, kłócisz się, denerwujesz się, masz i tracisz... I siadasz wieczorem w fotelu lub na wersalce, i mówisz: „Nie dam więcej rady!”. 

I wtedy potrzeba ci Boga, który przyszedłby i powiedział: „Uspokój się. Jestem Bogiem Wszechmogącym, który cię pokochał i nie pozwoli, by stała ci się krzywda. Zaufaj Mi”.

Tego ci potrzeba – nauczycielu, pielęgniarko, hydrauliku, kierowco, emerycie, ekspedientko. Potrzeba ci Bożego Dziecka, które swoją rączką objęłoby ci szyję i powiedziało: „Kocham cię”. 

Bóg-człowiek chce dziś wejść w twoje życie.

 

KLIKNIJ TUTAJ I ZOBACZ KSIĄŻKĘ KS. PIOTRA PAWLUKIEWICZA „DBAJ O DZIŚ”, W KTÓREJ ZNAJDUJĄ SIĘ NIEPUBLIKOWANE DOTĄD ROZWAŻANIA