Bp Joseph Strickland, autor wydanej w Polsce książki „Światło i zaczyn. Odnowa, której muszą dokonać wierni”, znajdzie się pod czujnym okiem Watykanu. Zlecono bowiem wizytację w jego diecezji. W ostatnich latach bp Strickland bardzo zdecydowanie stawał w obronie doktryny Kościoła.

Trudno powiedzieć, co jest przyczyną wizytacji, bo Watykan nie podaje żadnych szczegółowych informacji na ten temat. Jak podaje amerykański serwis lifesitenews.com, ostatnie wypowiedzi biskupa Stricklanda uznawane są w Watykanie za „nieroztropne”. I właśnie to może być przyczyną decyzji, by pilniej przyjrzeć się posłudze amerykańskiego duchownego.

Co takiego zniepokoiło watykańską kurię? W ostatnim czasie bp Strickland zdecydowanie apelował do papieża Franciszka, by ten nie udział Komunii Świętej spikerce Izby Reprezentatów Nancy Pelocy za to, że ta w publicznych wypowiedziach popiera aborcję. W innej wypowiedzi duchowny z Teksasu oskarżył papieża o działanie na rzecz podkopywania fundamentów depozytu wiary. Biskup uznał też, że niektóre wypowiedzi sprzyjającego ruchowi LGBT jezuity Jamesa Martina to „homoseksualne herezje”.

Biskup Strickland nie tylko jest aktywny w dyskusjach wewnątrz Kościoła, ale także chętnie udziela się w amerykańskiej przestrzeni publicznej. Poddał ostrej krytyce administrację Joe Bidena, która w jego opinii szpieguje katolików. Przestrzegał także przed rosnącym wpływem grup satanistycznych, brał też udział w protestach przeciwko promocji homoseksualnych zachowań.

- Zawsze podkreślam, że musimy być chrześcijanami pierwszych wieków żyjącymi w XXI wieku. Co to znaczy? Być może za naszego życia nie zostaniemy zmuszeni do przelania krwi w obronie wiary, ale powinniśmy być gotowi na męczeństwo. Gotowi na przelanie krwi za krew, która przed wiekami została przelana za nas. – wyjaśnia swoją postawę bp Joseph Strickland.

ZOBACZ KSIĄŻKĘ BP. STRICKLANDA, KTÓRA UKAZAŁA SIĘ W POLSCE. KLIKNIJ TUTAJ!

Niewiele wiadomo też w sprawie tego, co dzieje się w trakcie trwającej wizytacji. Wiadomo, że od kilku dni dwóch biskupów – księża Gerald Frederick Kicanus i Dennis Joseph Sullivan – przesłuchują pracowników diecezji bp. Stricklanda.

Portal „Church Militant” spekuluje, że efektem wizytacji może być nawet odwołanie biskupa. „Nie jest jasne czy wizytacja ma być jedynie ostrzeżeniem skierowanym pod adresem 63-letniego purpurata czy też wstępem do jego usunięcia. Bez względu jednak na to czy Watykan poda oficjalne przyczyny tych działań, wydaje się jasne, że chodzi o zamknięciu ust bp. Stricklandowi” – ocenia portal, na którego czele stoi znany także w Polsce publicysta, Michael Voris.

Nie ma już wcale zbyt wielu biskupów, którzy tak mocno kochaliby Pana Jezusa i byli tak odważni w wyznawaniu wiary.

Amerykańscy przyjaciele biskupa zachęcają do modlitwy w jego intencji. Zgodnie podkreślają, że na świecie nie ma już wcale zbyt wielu biskupów, którzy tak mocno kochaliby Pana Jezusa i byli tak odważni w wyznawaniu wiary, jak bp Strickland.

Lifesitenews.com/churchmilitant.com

WIĘCEJ NA TEMAT ODWAŻNYCH POGLADÓW BP. STRICKLANDA CZYTAJ W JEGO KSIĄŻCE!

Kto uratuje Kościół?

Biskup Joseph E. Strickland jest dziś jednym z najodważniejszych przywódców Kościoła w Stanach Zjednoczonych. Wykorzystuje wszelkie sposoby, także media społecznościowe, by dotrzeć do innych ze słowem Chrystusa. W swojej książce pokazuje, że odnowa Kościoła w ateizującym się świecie musi rozpocząć się od wiernych, którzy poważnie podchodzą do wiary, nie boją się do niej przyznawać i są gotowi ponieść ofiarę za głoszenie tego, co uważają za prawdę. Tacy ludzie staną się światłem i zaczynem dla świata.

zobacz książkę