Święta Rita jest patronką spraw trudnych. Wśród wiernych panuje słuszne przekonanie, że właśnie jej wstawiennictwo jest zdolne ubłagać Boga w najtrudniejszych problemach. To dlatego Kościół widzi w niej wierną oblubienicę spośród najwierniejszych. Jak skutecznie odmawiać modlitwę do św. Rity?

Sławna Święta Rito patronko spraw trudnych

Dlaczego święta Rita jest nieocenionym ratunkiem w najtrudniejszych sytuacjach? Dlaczego pomaga w chorobach i cierpieniu fizyczynym oraz duchowym? Jak to możliwe, że za jej wstawiennictwem tak wielu ludzi otrzymuje niezliczone łaski, pomimo iż pozornie ich sytuacja wydawała się beznadziejna?

CZYM JEST GODZINA ŚWIĘTA? KLIKNIJ TUTAJ I DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ!

Wielkość świętej Rity kryje się w jej pokorze i cierpieniu. Mimo, że wyszła za mąż i założyła rodzinę, w pewnym momencie swojego życia straciła zarówno męża jak i synów. Swoje życie poświęciła modlitwie i kontemplacji. Była tak pokorna w przeżywaniu bólu, że Chrystus nagrodził ją darem rany na głowie po koronie cierniowej. Stąd symbolem świętości Rity jest właśnie cierń.

Ci, którzy poznali dobroć twego serca

Ten znak był oczywistym dowodem na bezpośrednie uczestnictwo Rity w Męce Jezusa. To dlatego właśnie róża stała się symbolem świętej z Casci, wszak kwiat miłości jest świeży i pachnący właśnie wówczas, gdy zostaje złączony z cierniem bólu.

POZNAJ ŻYCIE I CUDA ŚW. RITY ORAZ LICZNE MODLITWY! ZOBACZ WIĘCEJ!

O popularności świętej Rity przepięknie napisał św. Jan Paweł II: „To, jak Rita odnajdowała się w kolejnych życiowych rolach w swojej ziemskiej wędrówce, ujawnia w niej rozwój miłości trwający do momentu otrzymania stygmatu, który świadczy o mierze jej wywyższenia, a równocześnie wyjaśnia, dlaczego ta postać cieszy się taką popularnością wśród wiernych, sławiących jej imię i wychwalających jej cudowną moc przy tronie Boga”. 

Droga święta Rito!

Jeśli chcesz powierzać swoją duszę św. Ricie w najtrudniejszych przypadkach, o to niezwykła i skuteczna modlitwa do tej popularnej świętej.

Modlitwa do św. Rity w trudnych przypadkach

O potężna Święta Rito, zwana świętą od spraw beznadziejnych, orędowniczko w trudnych przypadkach, wspomożycielko w ostatniej godzinie, schronienie i ucieczko w bólu, który pociąga w otchłań zbrodni i rozpaczy, z pełną ufnością w twoją niebiańską moc uciekam się do ciebie w tym trudnym, nieprzewidzianym przypadku, który boleśnie dręczy moje serce. Powiedz, droga święta Rito, nie zechcesz mi pomóc, nie zechcesz mnie pocieszyć? Czy odwrócisz swe spojrzenie, swoje miłosierdzie od mojego serca tak udręczonego bólem? Ty też wiesz, zdajesz sobie sprawę, co oznacza męczeństwo serca!

Droga Święta, przez męki przez ciebie wycierpiane, przez gorzkie łzy wylane przez ciebie, przyjdź mi z pomocą. Przemów w mojej intencji, wstaw się za mną, który sam nie mam odwagi, u serca Boga, Ojca miłosierdzia i źródła wszelkiego pocieszenia. Wyproś dla mnie łaskę, której pragnę, abym mógł odnaleźć pogodę ducha i pokój. Modlitwa moja z pewnością zostanie wysłuchana, jeśli zostanie przedstawiona przez ciebie, która jesteś tak droga Bogu.

Obiecuję poprawić moje życie i moje postępowanie, aby świętować na ziemi i w niebie Jego Boskie miłosierdzie. Amen.

 Święta Rito, módl się za nami.

Spełnienie moich życzeń?

Święta Rita okazywała łasce Bożej wielką wdzięczność. To dlatego uchodzi dzisiaj za niezrównaną świętą w pokorze i oddaniu Chrystusowi. Jej postawa uczy nas przede wszystkim tego, byśmy nasz krzyż cierpliwie nieśli i ze spokojnym sercem potrafili znosić trudy codzienności, ale również stawiali czoła przeciwnościom w momencie próby. W sprawach beznadziejnych faktycznie jest ona naszą pomocą a jej wierność wstawiennicza to swoista nagroda, jaką otrzymała od nieba za wierność Bogu. 

Musimy pamiętać, że choć klękamy do modlitwy z miłości do Chrystusa, nigdy nie będziemy w stanie złożyć Mu idealnej ofiary z naszego czasu i trudu. Dlatego nasza modlitwa zawsze pozostanie niedoskonała. Stąd nadzieja na wstawiennictwo św. Rity.

MODLITEWNIK „15 CZWARTKÓW ZE ŚW. RITĄ”. ZOBACZ WIĘCEJ!

Nie chodzi jednak o spełnianie naszych życzeń, lecz o pełne pokory oddanie się Panu Bogu i proszenie Go o wypełnienie się Jego woli w naszym życiu. Święta Rita, jako potężna orędowniczka, może służyć nam wsparciem i pomocą. Dlatego, obok wyżej przedstawionej modlitwy do św. Rity w sprawach beznadziejnych, warto też odmawiać poniższe, pełne pokory wezwania.

Modlitwa do św. Rity

O potężna i sławna Święta Rito, oto u twoich stóp nędzna dusza potrzebująca pomocy, zwraca się do ciebie z nadzieją, że zostanie wysłuchana.

Ponieważ jestem niegodny z tytułu niewierności mojej, nie śmiem spodziewać się, że moje prośby będą zdolne ubłagać Boga. Dlatego wyczuwam potrzebę, aby mieć za sobą potężną orędowniczkę, więc ciebie wybieram sobie, Święta Rito, ponieważ ty właśnie jesteś niezrównaną Świętą od spraw trudnych i beznadziejnych.

O droga Święta, weź do serca moją sprawę, wstaw się do Boga, aby uprosić mi łaskę, której tak bardzo potrzebuję i o którą tak gorącą proszę (tutaj wyraź łaskę, o którą prosisz)

Nie pozwól mi odejść od ciebie nie będąc wysłuchanym. Jeżeli jest we mnie coś, co byłoby przeszkodą w otrzymaniu łaski, o którą proszę, pomóż mi usunąć tę przeszkodę: poprzyj moją prośbę swymi cennymi zasługami i przedstaw ją swemu niebieskiemu Oblubieńcowi, łącząc ją z twoją prośbą. W ten sposób moja prośba zostanie przedstawiona przez ciebie, wierną oblubienicę spośród najwierniejszych. Ty odczuwałaś boleść Jego męki, jak mógłby on odrzucić twą prośbę i nie wysłuchać jej?

Cała moja nadzieja jest więc w tobie i za twoim pośrednictwem czekam ze spokojnym sercem na spełnienie moich życzeń. O droga Święta Rito, spraw, aby moja ufność i moja nadzieja nie zostały zawiedzione, aby moja prośba nie była odrzuconą. Uproś mi u Boga to, o co proszę, a postaram się, aby wszyscy poznali dobroć twego serca i wielką potęgę twego wstawiennictwa.

O Najsłodsze Serce Jezusa, które zawsze okazywało się tak bardzo czułe na najmniejszą nędzę ludzkości, daj się wzruszyć moimi potrzebami i nie bacząc na moją słabość i niegodność, zechciej wyświadczyć mi łaskę, która tak leży mi na sercu i o którą prosi Cię dla mnie i ze mną Twoja wieczna oblubienica, Święta Rita.

O tak, za wierność, jaką Święta Rita zawsze okazywała łasce Bożej, za wszystkie zalety, którymi uhonorowałeś jej duszę, za wszystko co wycierpiała w swym życiu jako żona, matka i w ten sposób uczestniczyła w Twej bolesnej męce i wreszcie z tytułu nieograniczonej możliwości wstawiania się, przez co chciałeś wynagrodzić jej wierność, udziel mi Twej łaski, która jest mi tak bardzo potrzebna.

A Ty, Maryjo Dziewico, nasza najlepsza Matko Niebieska, która przechowujesz skarby Boże i rozdzielasz wszelkie łaski, poprzyj Twoim potężnym wstawiennictwem modły Twej wielkiej czcicielki Świętej Rity, aby łaska o którą proszę Boga, została mi udzielona. Amen.

Święta Rito, posłuszna córo swoim rodzicom, kochająca małżonko gwałtownego męża, cierpliwa matko dwojga trudnych dzieci, dobrotliwie wyrozumiała współsiostro w klasztornej wspólnocie, cudowna współtowarzyszko cierpień ukochanego Pana. Ty znasz ludzi, oraz ich nędzę. Ty wiesz także o palących troskach mego serca. Bezgraniczna ufność w moc Twego orędownictwa prowadzi mnie do Ciebie. Pomogłaś niezliczonym ludziom rozpaczliwych i prawie beznadziejnych wypadkach, byłaś ostatnią ucieczką dla proszących Cię z wiarą. Nie opuszczaj mnie także w mojej wielkiej potrzebie... (wymienić ją)

Ty doświadczyłaś wielu cierpień i stałaś się godną nosić na swym czole ranę cierniowej korony. Dopomóż mi także iść moją drogą i nieść mój krzyż razem z Chrystusem, aby zaprowadził mnie do nieba. Amen.

Przemożna Orędowniczko u Boga Święta Rito jaśniejąca gwiazdo świętego katolickiego Kościoła, zwierciadło cierpliwości, pogromicielko szatana, pociecho chorych i ubogich, podziwie świętych, wzorze świętości dla wszystkich stanów, wybrana oblubienico Jezusa Chrystusa, świętymi bliznami naznaczona i świętym cierniem przeszyta, proszę Cię, wyjednaj mi u Boga zupełne poddanie się woli Bożej we wszystkich przeciwnościach życia i dar rozpamiętywania Męki Bolesnej Pana naszego Jezusa Chrystusa z taką pobożnością, z jaką ty u Króla w cierniowej koronie w duchu patrzyłaś.

Wyjednaj mi u Boga, bym umiał za moje grzeszne życie odpokutować, odpuszczenia grzechów dostąpić, a potem mógł z Tobą Boga oglądać na wieki. Amen.